Siatkówka - BKS Aluprof mistrzem Polski

0

Siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała zdobyły ósme w historii i pierwsze od sześciu lat mistrzostwo Polski. W decydującym meczu finałowym pokonały Bank BPS Muszyniankę Fakro 3:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw wygrały 3:2.

Pierwszy set należał do zawodniczek z Muszyny, które pokonały rywalki 25:21. W drugiej odsłonie układ sił uległ diametralnej zmianie - Aluprof rozgromił drużynę gości 25:12. W trzecim secie bielszczanki nadal grały bardzo dobrze, pokonując Muszyniankę 25:16.

W tym momencie od mistrzostwa Polski gospodynie dzielił już tylko jeden wygrany set. Czwarta partia także rozpoczęła się po ich myśli, prowadziły kilkoma punktami, ale Muszynianka doprowadziła najpierw do remisu 9:9, by następnie odskoczyć bielszczankom na cztery punkty. Potem jednak role znów się odwróciły i po świetnej zagrywce Anny Barańskiej to Aluprof ponownie zbliżył się do tytułu. Decydujący punkt - na 25:22 zdobyła Natalia Bamber, po czym na boisku i trybunach rozpoczęło się świętowanie mistrzostwa Polski.