Siatkówka: Jastrzębski Węgiel z Pucharem Polski

0

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pierwszy raz w historii zdobyli Puchar Polski. W decydującym meczu finałowego turnieju w Bydgoszczy pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:2.

Finałowe spotkanie, bardzo zacięte, stało na wysokim poziomie. W pierwszym secie lepsi okazali się gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali 25:22. Drugą partię potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść rzeszowianie, pokonując rywali 25:22. Trzecia odsłona, jeszcze bardziej zacięta, zakończyła się wynikiem 25:23 dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

W czwartym secie Asseco prowadziło już 11:6, jednak rywale zdołali wyrównać. Gracze Resovii zmobilizowali się raz jeszcze i potrafili przechylić szalę zwycięstwa - 25:22 - na swoją korzyść, doprowadzając do tie-breaku. W decydującym secie jastrzębianie wygrali trzy pierwsze piłki, ale Asseco doprowadziło do remisu i mecz dalej toczył się "punkt za punkt". Po dramatycznej końcówce ze zdobycia trofeum cieszyli się gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali 15:13.

Trzecie miejsca w finałowym turnieju Pucharu Polski zajęły Delecta Bydgoszcz (wczoraj w półfinale 1:3 z Asseco Resovią) oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (0:3 z Jastrzębskim Węglem).