Siatkówka plażowa - Porażka Jarosława Lecha i Damiana Wojtasika w MŚ

0

siatkówka plażowa - Stare Jabłonki - Jarosław Lech - Damian Wojtasik

Jarosław Lech i Damian Wojtasik przegrali w swoim pierwszym występie grupowym w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej.
W Starych Jabłonkach reprezentanci Polski ulegli brazylijskiej parze Allison Cerutti, Emmanuel Rego 1:2 (15:21, 21:13, 9:15).
Rego to trzykrotny medalista olimpijski - z Ricardo Santosem sięgnął po złoto w 2004 roku w Atenach. W Pekinie cztery lata później zdobył brąz, zaś w ubiegłym roku w Londynie, wraz z Ceruttim, wywalczył srebro.
W trakcie pierwszego seta meczu Polaków z Brazylijczykami grę przerwano na ponad 30 minut ze względu na silne opady deszczu i burzę.
W środę kolejnymi przeciwnikami Lecha i Wojtasika w rywalizacji grupowej będą Łotysze, Martins Plavins i Janis Peda.
Pierwszy z nich jest brązowym medalistą ubiegłorocznych igrzysk w Londynie. Na olimpijskim podium stanął wówczas z Janisem Smedinsem.