Sikora szósty w Pokljuce

0

Tomasz Sikora zajął szóste miejsce w biathlonowym biegu Pucharu Świata na 20 kilometrów, który odbył się w słoweńskiej Pokljuce. Wygrał Austriak Christoph Sumann, drugie miejsce zajął Francuz Simon Fourcade, a trzecie Norweg Aleksander Os.
To najlepszy występ Sikory w tym sezonie, który w dotychczasowych trzech startach zajmował miejsca 71. i 14. w Oestersund oraz w 72. Hochfilzen. Polski biathlonista byłby jeszcze wyżej, gdyby nie dwa "pudła" na strzelnicy. Sikora nie trafił raz na drugim strzelaniu i raz na czwartym, przez co do wyniku dodane zostały mu dwie karne minuty.
Pozostali Polacy spisali się bardzo słabo. Mirosław Kobus zajął 85. miejsce, Łukasz Szczurek był 105., a Łukasz Witek ukończył bieg na 111. pozycji.
Dzięki temu zwycięstwu Sumann objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajmuje Norweg Emil Hegle Svendsen, a trzeci jest Amerykanin Tim Burke. Tomasz Sikora zajmuje 25. pozycję.
Jutro w Pokljuce będzie dzień przerwy. W sobotę odbędzie się sprint kobiet i mężczyzn, a w niedzielę bieg pościgowy.