Notowania

wiadomości
16.11.2011 12:51

Sikorski - rząd - MSZ

Skład nowego rządu jest już ustalony - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W rozmowie z dziennikarzami w Warszawie nie chciał jednak podać żadnych nazwisk. Jutro rano premier Donald Tusk przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu skład nowego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Radosław Sikorski powiedział dziennikarzom, że nie może ujawnić, kto znajdzie się w nowym gabinecie, ale zapewnił, że będzie to gabinet
"energiczny".
Wszystko wskazuje na to, że sam Radosław Sikorski pozostanie ministrem spraw zagranicznych na drugą kadencję. "Faktycznie zostałem na piątek zaproszony do Pałacu Prezydenckiego. Zakładam, że nie tylko w roli obserwatora" - powiedział Radosław Sikorski.
Oprócz niego, na dotychczasowych stanowiskach mają pozostać minister finansów Jacek Rostowski, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Według nieoficjalnych informacji IAR, Jerzego Millera na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji zastąpi Jacek Cichocki, który obecnie pełni funkcję sekretarza do spraw służb specjalnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej obejmie Krystyna Szumilas, infrastrukturę - Sławomir Nowak, a nowy resort cyfryzacji - Michał Boni. PSL - jak mówił w ubiegłym tygodniu Waldemar Pawlak - pozostanie przy dotychczasowych resortach :gospodarki, rolnictwa z Markiem Sawickim na czele i pracy które obejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zaprzysiężenie gabinetu Donalda Tuska odbędzie się w piątek. Tego też dnia premier wygłosi w Sejmie expose i poprosi posłów o udzielenie rządowi wotum zaufania.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz