Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski: Gruzja może podpisać umowę stowarzyszeniową przed końcem 2014

0
Podziel się:
bEsvNuyd

Gruzja może podpisać umowę stowarzyszeniową przed końcem 2014 - podkreślił Radosław Sikorski po spotkaniu z premierem Gruzji Bidziną Iwaniszwilim. Politycy spotkali się w stolicy Łotwy, gdzie odbywa się konferencja poświęcona polityce zagranicznej i obrony w północnej Europie.
Radosław Sikorski zaznaczył, że jeżeli Gruzja spełni warunki, może się spodziewać zielonego światła na drodze do stowarzyszenia z Unią Europejską. Szef polskiego MSZ powiedział, że przekazał Bidzinie Iwaniszwilemu wczorajsze zobowiązanie Komisji Europejskiej. Komisja zobowiązuje się, że jeśli Gruzja wypełni warunki i parafuje jesienią umowę stowarzyszeniową, to przed końcem kadencji komisji umowa będzie gotowa do podpisania.
"To bardzo dobra wiadomość dla Gruzji i Partnerstwa Wschodniego" - ocenił Radosław Sikorski. Jak dodał, cieszy się z tego, że Tibilisi utrzymuje swój proatlantycki kierunek.
Jak zaznaczył Radosław Sikorski, Polska wyśle do Gruzji swoich obserwatorów na najbliższe wybory prezydenckie w tym kraju, by przekonać się o ich demokratycznym charakterze.
Na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie spodziewana jest ratyfikacja umów stowarzyszeniowych między UE a Gruzją i Mołdawią.

IAR

bEsvNuyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)