Notowania

gruzja
12.07.2010 09:54

Sikorski promuje Partnerstwo Wschodnie na Kaukazie

Szef polskiej dyplomacji odwiedzi Gruzję, Armenię i Kazachstan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

MinisterRadosław Sikorskiwylatuje na Kaukaz. W najbliższych dniach szef polskiej dyplomacji odwiedzi Gruzję, Armenię i Kazachstan.

W Gruzji i Armenii minister Radosław Sikorski spotka się z prezydentami, premierami oraz szefami dyplomacji obu krajów.

Szef polskiego MSZ jedzie na Kaukaz w przededniu rozpoczęcia przez Gruzję i Armenię rozmów stowarzyszeniowych z Unią Europejską. Dlatego głównym tematem rozmów będą relacje obu krajów z Unią w tym projekty programu Partnerstwa Wschodniego.

Sikorski będzie też rozmawiał na temat konfliktów separatystycznych na Kaukazie. Oczekuje się, że w Tbilisi Sikorski raz jeszcze zadeklaruje poparcie dla integralności terytorialnej Gruzji, a w Erywaniu będzie rozmawiał o kwestii Górskiego Karabachu.

W stolicy Kazachstanu szef polskiej dyplomacji weźmie z kolei udział w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych OBWE. Głównymi tematami rozmów będą rozwiązywanie konfliktów, ochrona praw człowieka, a także wzmocnienie efektywności OBWE.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Parytety przy rekrutacji unijnych dyplomatów ]( http://news.money.pl/artykul/parytety;przy;rekrutacji;unijnych;dyplomatow,73,0,641865.html )
*
Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz