Notowania

wakacje
27.06.2008 07:36

Silny złoty dobry dla turystów

Zyskają osoby wyjeżdżające zagranicę. Wakacje poza krajem będą tańsze niż w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)

Początek lata zbiega się z umocnieniem złotego. Na silnej polskiej walucie najbardziej zyskają osoby wyjeżdżające zagranicę - pisze _ Rzeczpospolita _.

To dlatego, że dzięki mocnej złotówce, dla polskich turystów tańsze będą wakacje poza krajem.

Wypożyczenie na dwa tygodnie średniej klasy samochodu na warszawskim lotnisku kosztuje obecnie około 2 tysięcy złotych. - czytamy w gazecie. Tymczasem w Paryżu jest to o około 500 złotych tańsze, choć w momencie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, kosztowało to o 700 złotych drożej. W obecnej sytuacji dla polskich turystów tańsze są też zagraniczne hotele, restauracje i pociągi.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Turyści wybierają Sopot i Kołobrzeg ]( http://news.money.pl/artykul/turysci;wybieraja;sopot;i;kolobrzeg,128,0,349056.html )
* [ Pracodawca dopłaci do zagranicznych wczasów? ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/pracodawca;doplaci;do;zagranicznych;wczasow,21,0,319253.html )

Jak powiedział _ Rzeczpospolitej _ Łukasz Tarnawa, ekonomista z PKO BP, silny złoty to efekt wysokich stóp procentowych i inwestycji zagranicznych. Można oczekiwać, ze w przyszłości złotówka będzie jeszcze silniejsza - czytamy w gazecie.

Tagi: wakacje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz