Notowania

Rzeczpospolita
10.06.2009 09:08

"Siły Zbrojne Trzeciej Rzeczypospolitej z perspektywy dwudziestolecia"

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa "Siły Zbrojne Trzeciej Rzeczypospolitej z perspektywy dwudziestolecia".

Podziel się
Dodaj komentarz

W konferencji wezmą udział przedstawiciele ministerstw: obrony, edukacji narodowej, gospodarki, nauki, skarbu, spraw wewnętrznych i administracji oraz spraw zagranicznych, a także Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Wojskowego Biura Badań Historycznych. Będą w niej również uczestniczyli dowódcy Rodzajów Sił Zbrojnych, attache wojskowi akredytowani w Polsce oraz rektorzy i kadra dydaktyczna wojskowych i cywilnych uczelni warszawskich, między innymi Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowej Akademii Technicznej i Akademii Obrony Narodowej.

Tematy poruszane w ramach konferencji to między innymi: Wojsko Polskie w procesie przeobrażeń systemowych - na drodze od autorytaryzmu do demokracji; Od Układu Warszawskiego do NATO. Miejsce Polski w systemie bezpieczeństwa światowego; Etos i morale wojska Trzeciej Rzeczypospolitej w kontekście przemian systemowych oraz Aktualne wyzwania transformacji Sił Zbrojnych RP.

Patronat honorowy nad konferencją objął minister obrony Bogdan Klich. Patronat medialny sprawują Informacyjna Agencja Radiowa i TVP Info.

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz