Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
27.12.2010 10:52

Skarga na białoruskie KGB. Nie dopuszcza adwokata

Złożyła ją Wolha Niaklajeuwa, żona zatrzymanego kandydata w wyborach, Uładzimira Niaklajeu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wolha Niaklajeuwa złożyła w białoruskim KGB skargę w związku z tym, że do jej zatrzymanego męża nie jest dopuszczana wynajęta adwokatka. Uładzimir Niaklajeu, kandydat na prezydenta Białorusi w ostatnich wyborach, od tygodnia jest przetrzymywany prawdopodobnie w areszcie KGB. *

Tylko raz- bezpośrednio po zatrzymaniu- miała z nim kontakt adwokat z urzędu. Od tego czasu nie wiadomo co się z nim dzieje. Niaklajeu przed zatrzymaniem został mocno pobity przez nieznanych sprawców.

Dlatego Wolha Niaklajeuwa chce również mieć mozliwość spotkania z mężem, aby zobaczyć jaki jest jego stan. Wcześniej podobną skargę wniosła do Prokuratora Generalnego, jednak dotychczas nie została ona rozpatrzona.

Uładzimir Niaklajeu jest w grupie prawdopodobnie 23 opozycyjnych polityków i dziennikarzy przetrzymywanych w areszcie KGB w związku z demonstracją zorganizowaną po wyborach prezydenckich. Osoby te mogą mogą odpowiadać za organizację masowych niepokojów. Grozi za to do 15 lat więzienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t126988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;oficjalnie;wygral;wybory;na;bialorusi,188,0,743100.html) Łukaszenka oficjalnie wygrał wybory na Białorusi To będzie już czwarta kadencja urzędującego prezydenta Białorusi. Zdobył 80 procent głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t126890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruska;milicja;oglosila;liste;aresztowanych,36,0,742436.html) Białoruska milicja ogłosiła listę aresztowanych W areszcie przebywa 19 osób, w tym pięciu kandydatów w wyborach prezydenckich.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz