Skeleton - Puchar Świata: Martins Dukurs wygrał w Königssee stawiając kropkę nad ,,i"

0

skeleton - Puchar Świata - Königssee - Martins Dukurs - mistrzostwa Europy

Martins Dukurs z Łotwy wygrał ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata w skeletonie, które odbyły się na torze w bawarskim Königssee. Tym samym wicemistrz olimpijski z Vancouver odniósł szóste zwycięstwo w ósmych zawodach w tym sezonie i po raz piąty z rzędu wywalczył Kryształową Kulę.

Dukurs, który prowadził już po I ślizgu, aż o 0.82 sek. wyprzedził w Königssee swego starszego brata Tomasa; trzecie miejsce zajął Niemiec Frank Rommel, który stracił 0.90 sek. Taka sama była kolejność na podium równolegle rozgrywanych mistrzostw Europy w skeletonie.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Łotysz, który zgromadził 1720 punktów, o 112 pkt. wyprzedził swego brata Tomasa; trzecie miejsce ze stratą 191 pkt. zajął Amerykanin Matthew Antoine.

Za zwycięstwo we wszystkich ślizgach trzech ostatnich rund Pucharu Świata Martins Dukurs wywalczył też tzw. Triple Trophy - nagrodę finansową w wysokości 100 tys. euro.