Skoki narciarskie-Bischofshofen-triumf Hilde

0

Norweg Tom Hilde wygrał zawody w skokach narciarskich w austriackim Bischofshofen - ostatnie z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. W całym turnieju zwyciężył drugi dziś Austriak Thomas Morgenstern.

Hilde skoczył na odległość 132 metrów (138 w pierwszej serii) i o 1,6 punktu wyprzedził Thomasa Morgensterna. Austriakowi wystarczyło 135 metrów, by utrzymać drugą pozycję z pierwszej serii. Trzeci był Andreas Kofler - aż 139,5 metrów w drugiej serii (131,5 metra w pierwszej). W całym turnieju Morgenstern wyprzedził Ammanna i Hildego.
Adam Małysz po skokach na odległość 124,5 metra i 126,5 metra zajął 10. miejsce w dzisiejszym konkursie i 6. w całym turnieju. Bardzo dobrze w drugiej serii spisał się Kamil Stoch, który skoczył na odległość 131 metrów. Awansował dzięki temu z 23. miejsca na 15. W Turnieju Czterech Skoczni zajął 15. miejsce.
Thomas Morgenstern prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma 903 punkty - aż o 282 więcej niż drugi w tabeli jego rodak Andreas Kofler. Trzeci jest Simon Ammann (561 punktów).
Adam Małysz zajmuje 5. miejsce i ma 480 punktów - o 5 mniej niż Matti Hautamaeki. 6. miejsce zajmuje dzisiejszy triumfator z Bischofshofen - Tom Hilde (386 punktów). 17. lokatę zajmuje Kamil Stoch (179 punktów).