Skoki narciarskie - Japonia wygrała konkurs drużyn mieszanych; w klasyfikacji medalowej prowadzi Norwegia

0

skoki narciarskie - mistrzostwa świata - drużyny mieszane - Japonia - Norwegia - klasyfikacja medalowa

Japonia wygrała konkurs skoków drużyn mieszanych (2 kobiety i 2 mężczyzn) na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme. Po raz pierwszy w historii rywalizowano o medale w tej konkurencji.

Japonia (Yuki Ito, Daiki Ito, Sara Takanashi i Taku Takeuchi) prowadziła już po I serii i o 24,3 pkt wyprzedziła Austrię (Chiara Hölzl, Thomas Morgenstern, Jacqueline Seifriedsberger i Gregor Schlierenzauer); trzecie miejsce zajęli Niemcy (Ulrike Grässler, Richard Freitag, Carina Vogt, Severin Freund), którzy po I serii byli przed Austriakami. W stawce 10 zespołów nie było Polaków.

Po 4 niedzielnych konkurencjach drużynowych (sztafety sprinterskie kobiet i mężczyzn, rywalizacja drużynowa w kombinacji i skoki narciarskie drużyn mieszanych) w klasyfikacji medalowej mistrzostw prowadzi Norwegia z 3 złotymi, 4 srebrnymi i 3 brązowymi medalami, dalej są USA 2-0-1 oraz Francja i Rosja 2-0-0. Wśród 13 reprezentacji, których zawodnicy zdobywali medale, nie ma Polski.

Poniedziałek będzie dniem przerwy na mistrzostwach w Val di Fiemme.