Skoki narciarskie - Karl Geiger wygrał kwalifikacje w Oslo. Żyła 4.

0

Skoki narciarskie - Puchar Świata - Oslo - kwalifikacje

Karl Geiger wygrał kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem o Puchar Świata w skokach narciarskich w Oslo. Niemiec wylądował na 130. metrze i o 1,5 metra pokonał Czecha Jana Maturę. Trzecie miejsce wywalczył Austriak Wolfgang Loitzl (127 metrów). Czwarty był Piotr Żyła (125 metrów). Na szóstej pozycji sklasyfikowano Macieja Kota (124,5 metra).
Awans do konkursu głównego wywalczyli również Krzysztof Miętus (121 metrów - 16. miejsce) i Dawid Kubacki (119 metrów - 25. miejsce).
W jutrzejszych zawodach nie zobaczymy jedynie Stefana Huli, który został zdyskwalifikowany.
W grupie zawodników z gwarancją startu najlepiej spisał się Richard Freitag. Niemiec wylądował na 129. metrze. Ze skoku treningowego zrezygnował Kamil Stoch.