Skoki narciarskie - Letnie GP - Stoch wygrywa, Kot drugi

0

skoki narciarskie - Einsiedeln - Kamil Stoch - Maciej Kot

Kamil Stoch wygrał konkurs skoków narciarskich Letniego Grand Prix, rozegrany w Einsiedeln. Na drugim miejscu zawody w szwajcarskim kurorcie ukończył Maciej Kot.
Kamil Stoch skakał na odległość 116 i 113 metrów, i uzyskał łączną notę 263,7 punktu.
Maciej Kot uzyskał 111,5 oraz na 114 metrów, był gorszy od kolegi z reprezentacji Polski tylko o 0,4 pkt.
Trzecie miejsce w Einsiedeln zajął lider cyklu Letniego GP, Niemiec Andreas Wellinger - za skoki na odległość 114,5 oraz 114 metrów uzyskał łącznie 259,4 pkt.
W finałowej serii skoków w Einsiedeln wystąpiło jeszcze trzech polskich skoczków - Jan Ziobro ukończył zawody na 15. miejscu, z notą 246,7 pkt., po skokach na odległość 108,5 i 112 metrów; 17. pozycję zajął Piotr Żyła (113 i 107 m, 245,0 pkt.), a na 20. miejscu sklasyfikowano Dawida Kubackiego (108,5 i 109 m, 243,6 pkt.).
Szósty z reprezentantów Polski, Krzysztof Miętus, po skoku na odległość 106 m znalazł się na 36. miejscu i nie wziął udziału w finałowej serii.
W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, po czterech konkursach skoków, prowadzi Andreas Wellinger - Niemiec zgromadził 340 pkt. i wyprzedza Kamila Stocha o 113 pkt. oraz Macieja Kota o 128 pkt.