Skoki narciarskie - Małysz piąty w Zakopanem

0

Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzecie - kolejny Austriak Thomas Morgenstern. Najlepszy z Polaków, Adam Małysz, wywalczył piąte miejsce.

Schlierenzauer oddał w obu seriach najdłuższe skoki. W pierwszej poszybował na odległość 138 metrów, o dwa więcej od Ammanna, i objął prowadzenie. W drugiej Austriak uzyskał 133 metry, Ammann - 131 metrów. Na trzecie miejsce po drugiej serii wskoczył Morgenstern, który uzyskał 128,5 metra.

Adam Małysz po pierwszej serii zajmował piąte miejsce za skok na odległość 128 metrów. W finałowej serii najlepszy polski skoczek zaprezentował się jeszcze lepiej - wylądował na 130 metrze, ale nie wystarczyło to do poprawienia pozycji.

Do najlepszej trzydziestki zakwalifikowało się - obok Małysza - trzech polskich skoczków spośród dziewięciu, którzy wystartowali w konkursie. Łukasz Rutkowski uplasował się na 25. pozycji (120 i 117 metrów), Kamil Stoch - 27. miejsce (117,5 i 119), a Stefan Hula - 29. pozycję (116,5 i 115).

Awansu do finałowej serii nie udało się wywalczyć: Marcinowi Bachledzie (113,5), Dawidowi Kubackiemu (112), Krzysztofowi Miętusowi (112), Grzegorzowi Miętusowi (107) oraz Andrzejowi Zapotocznemu (92,5 metra).

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nadal jest Simon Ammann. Drugie miejsce zajmuje Gregor Schlierenzauer.