Notowania

wiadomości
31.01.2014 17:06

Skoki narciarskie - Martin Schmitt kończy karierę

Podziel się
Dodaj komentarz

skoki narciarskie - Martin Schmitt

Martin Schmitt zapowiedział w piątek zakończenie kariery sportowej. 36-letni skoczek narciarski potwierdził tym samym, że nie zamierza wystartować w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Soczi.
Martin Schmitt to trzykrotny medalista olimpijski w konkursach drużynowych - złoty medal wywalczył w 2002 roku w Salt Lake City, dwukrotnie stawał z kolegami z reprezentacji Niemiec na drugim stopniu podium - w Nagano (1998) oraz w Vancouver (2010).
Indywidualnie Martin Schmitt był dwukrotnym mistrzem świata - oba tytuły wywalczył na dużych skoczniach, w Ramsau (1999) oraz w Lahti (2001), ponadto dwukrotnie był mistrzem świata w drużynie (podczas tych samych zawodów). Do długiej listy jego osiągnięć należy dopisać także jeszcze trzy srebrne i trzy brązowe medale w mistrzostwach świata oraz tytuł wicemistrza świata w lotach narciarskich (2002).
Niemiecki skoczek w swoim dorobku ma również dwa triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharze Świata (1998/99 oraz rok później), raz był w klasyfikacji PŚ drugi (w kolejnym sezonie). Odniósł 28 zwycięstw w konkurach PŚ skoczków narciarskich.
"To była bardzo trudna decyzja, nie jest prosto rezygnować z czegoś, co się robiło praktycznie przez całe życie. Ale nadszedł ten moment, musze powiedzieć, że nie żałuję swojego postanowienia - miałem bogata karierę, coś w sporcie osiągnąłem." - powiedział Martin Schmitt, dodając jednocześnie, że zamierza teraz zająć się szkoleniem młodych skoczków i podjąć współpracę z niemiecką federacją narciarską (DSV).

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz