Skoki narciarskie - PŚ: Kamil Stoch wygrał w Titisee-Neustadt

0

skoki narciarskie - Titisee-Neustadt - Kamil Stoch - Piotr Żyła

Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak skoczył w drugiej serii 138.5 metra i wyprzedził o 7.8 pkt. drugiego w dzisiejszym konkursie Szwajcara Simona Ammanna. Trzecie miejsce zajął Japończyk Noriaki Kasai. Na 10. miejscu sklasyfikowany został Maciej Kot, a na 15. Piotr Żyła.
Pechowo niedzielny konkurs potoczył się dla Austriaka Thomasa Morgensterna. Wczorajszy zwycięzca po lądowaniu na 141. metrze nie utrzymał równowagi i uderzył głową i klatką piersiową o zeskok. Zawodnik w kołnierzu ortopedycznym został zniesiony na noszach i przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Freiburgu. Austriak jest potłuczony, ale przytomny.
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Stoch awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi Gregor Schlierenzauer przed Severinem Freundem i Taku Takeuchim.