Skoki narciarskie - PŚ w Kuopio: Kolejne zwycięstwo Kamila Stocha !

0

skoki narciarskie - Kuopio - Kamil Stoch

Kamil Stoch triumfuje w fińskim Kuopio w konkursie skoków narciarskich, zaliczanym do Pucharu Świata.
Polski skoczek uzyskał w obu swoich skokach odległość 126,5 metra, łącznie ocenione na 262,7 punktu. Nad drugim Severinem Freundem (Niemcy), który skoczył 127,5 oraz 125 metrów, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi uzyskał 3,8 pkt. przewagi. Trzeci we wtorkowym konkursie był Anders Bardal - Norweg skakał na 123 i 127,5 metra, do Kamila Stocha stracił 5,1 pkt.
Dwóch reprezentantów Polski, obok Kamila Stocha, wystąpiło w finałowej serii zawodów w Kuopio. Maciej Kot zajął 16. miejsce, uzyskał w swoich skokach 117,5 oraz 124,5 metra, za co został oceniony na 233,9 punktu.
Piotr Żyła został sklasyfikowany na 25. pozycji, a skoczył 118 oraz 119,5 metra, jego łączna nota to 217,4 pkt.
Poza finałową trzydziestką konkursu w Kuopio znaleźli się Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Jan Ziobro nie przebrnął wcześniejszych kwalifikacji.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch powiększył przewagę nad rywalami - lider ma 1231 punktów, wyprzedza Słoweńca Petera Prevca (czwarty w Kuopio) o 103, a wspomnianego wcześniej Severina Freunda o 244 pkt.
Wygrana w Kuopio to szóste zwycięstwo konkursowe Kamila Stocha w tym sezonie, a 13. w karierze.
Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w piątek, 7 marca, w norweskim Trondheim. Do końca sezonu skoczkom pozostało jeszcze pięć konkursów, w tym jeden drużynowy.