Skoki narciarskie - PŚ w Kuopio: prowadzi Stoch, trzech Polaków w II serii

0

skoki narciarskie - Kuopio - Kamil Stoch

Pięciu reprezentantów Polski stanęło na starcie odbywającego się w fińskim Kuopio konkursie skoków narciarskich, zaliczanym do Pucharu Świata.
Liderem konkursu po pierwszej serii jest aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Kamil Stoch. Polski skoczek uzyskał w swoim skoku odległość 126,5 metra, ocenioną na 129,6 punktu, nad drugim Severinem Freundem (Niemcy) ma 1,1 pkt. przewagi.
Do drugiej serii skoków awansowało - obok Kamila Stocha, dwóch reprezentantów Polski. Poza finałową trzydziestką znalazł się Dawid Kubacki, który po skoku na 115,0 metrów otrzymał 101,0 pkt. i zajął 35. miejsce. Szczęścia nie miał również Klemens Murańka - uzyskał identyczną odległość, z minimalnie wyższą oceną (103,5 pkt.), zajął 31. pozycję, a do Niemca Richarda Freitaga, który był 30., zabrakło mu 0,3 punktu.
Oprócz Stocha do drugiej serii awansowali Maciej Kot i Piotr Żyła - Kot lądował na 117,5 m, z notą 108,3 pkt. zajmuje 23. miejsce, natomiast Żyła skoczył 118,0 m, i z oceną 106,4 jest klasyfikowany na 27 miejscu.