Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słaby angielski przyczyną porażki Madrytu?

0
Podziel się
bErkaFQR

Dlaczego Madryt odpadł w wyścigu do prawa organizacji olimpiady w 2020 roku? Do kraju wróciła delegacja, która prezentowała kandydaturę w Buenos Aires. Zdaniem wielu osób, na decyzję MKOL-u wpłynęła nie tylko ekonomiczna sytuacja Hiszpanii, ale też poziom prezentacji i argumenty użyte przez premiera Mariano Rajoya (czyt.rahoja) i burmistrza Madrytu Anę Botelle (czyt. boteje).
Komentatorzy uważają, że na decyzji MKOL-u zaważył trwający piąty rok kryzys i zadłużenie Madrytu. Dług stolicy Hiszpanii przekroczył 7,5 mld euro i odkąd od roku miastem kieruje Ana Botella, zadłużenie wzrosło o 17 procent.
To pani burmistrz miała skompromitować w Buenos Aires nie tylko siebie, ale też kandydaturę. A wszystko przez brak znajomości angielskiego. Podczas prezentacji, którą wygłaszała w tym języku, zapomniała jak jest po angielsku kawa z mlekiem. "Nie ma nic lepszego jak relaksująca filiżanka kawy z mlekiem na Plaza Mayor" - zapewniała Botella.
Zaś nie mówiący po angielsku Rajoy, usiłował po hiszpańsku przekonać do kandydatury Madrytu członków MKOL-u zachwalając klimat i gastronomię miasta - argumenty, których użył już rok temu.

IAR

bErkaFRu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)