Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 12:49

SLD przywróćmy 49 województw, PO głupota i kiełbasa wyborcza

Podziel się
Dodaj komentarz

SLD - PO - podział administracyjny

SLD namawia do dyskusji na temat reformy administracyjnej. Politycy Sojuszu rozpoczęli wczoraj akcję Polska x 49. Zamierzają odwiedzić wszystkie byłe miasta wojewódzkie i przeprowadzić ankiety z mieszkańcami w sprawie powrotu do podziału Polski na 49 województw.
Opublikowany dziś przez "Rzeczpospolitą" sondaż Homo Homini wskazuje jednak, że ponad połowa Polaków jest przeciwna takiej zmianie.
W opinii rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, sondaż wskazuje również, że wśród mieszkańców mniejszych miast tych zwolenników jest znacznie więcej, bo aż 49 procent, a to w momencie rozpoczęcia dyskusji napawa optymizmem.
PO jednak nie zamierza dyskutować o tym pomyśle. Poseł Platformy Paweł Olszewski mówi, że nie widzi płaszczyzny do podejmowania poważnej dyskusji "w głupiej i nieprzemyślanej sprawie". Olszewski podkreśla, że ponowne poszatkowanie Polski będzie dla wszystkich szkodliwe, a do tego nie można zapominać, że powrót do 49 województw, oznaczałby likwidację powiatów.
Reforma administracyjna z 1999 roku zmniejszyła liczbę województw z 49 do 16 i dodatkowo wprowadziła podział na powiaty.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz