Notowania

przyczyny katastrofy
10.09.2010 12:45

Śledztwo smoleńskie z wieloma niedociągnięciami

Prowadzenie postępowania krytykuje były dowódca 36. specpułku lotniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Śledztwo prowadzone w sprawie katastrofy smoleńskiej odbiega od standardów jakich można by oczekiwać - uważa były dowódca 36. specpułku lotniczego Tomasz Pietrzak.

Pilot jest zdania, że świadczy o tym chociażby fakt niezabezpieczenia szczątków samolotu. - _ Do dzisiaj szczątki samolotu leżą pod chmurą i to wszystko rdzewieje _ - mówi Pietrzak.

POSŁUCHAJ TOMASZA PIETRZAKA:

Zdaniem Pietrzaka wrak powinien być natychmiast schowany do hangaru lub pod zadaszenie. Strona polska zwróciła się do rosyjskiej o zabezpieczenie wraku przed wpływem warunków atmosferycznych. Na razie wniosek nie został zrealizowany. Wrak samolotu leży pod gołym niebem na lotnisku Sewiernyj pod Smoleńskiem.

POSŁUCHAJ TOMASZA PIETRZAKA:

Były szef 36. specpułku uważa, że wrak stanowi ważny dowód w sprawie i nie można pozwolić by rdzewiał pod gołym niebem. - _ Jeżeli ktoś by chciał naprwadę wyjaśnić to śledztwo, to by nie pozwolił, żeby cokolwiek uległo nawet zabrudzeniu. Bo to są bardzo cenne dowody _ - mówił pilot.

Jego zdaniem ze stylu prowadzenia śledztwa wynika, że założona została dominująca teza, jakoby przyczyną wypadku był błąd załogi. -_ I nie szuka się niczego innego _- mówił Pietrzak. Podobna sytuacja - jak dodał - miała miejsce w przypadku katastrofy śmigłowca z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie.

Tymczasem przebiegu śledztwa nie chce komentować minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, pozostawiając ocenę prokuraturze.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

-_ Zawsze starałam się pomóc polskiej prokuraturze np. interweniując w swojego rosyjskiego odpowiednika _ - mówi Kwiatkowski.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dostaniemy tysiące dokumentów w sprawie Smoleńska ]( http://news.money.pl/artykul/dostaniemy;tysiace;dokumentow;w;sprawie;smolenska,57,0,669753.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: przyczyny katastrofy, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz