Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słowacja - trudna sytuacja powodziowa

0
Podziel się

Pogarsza się sytuacja powodziowa na Słowacji. Wylewają już duże rzeki, zbiorniki retencyjne są przepełnione.

bEiklDNh

Stan klęski żywiołowej obowiązuje w powiecie trebiszowskm na wschodzie kraju.

Trzeci, najwyższy stopnień alarmowy obowiązuje na rzece Orava w Trstenej, ale rzeka pozostaje w swoim korycie. Zamknięte jest przejście graniczne w Tatrzańskiej Jaworzynie.

Główne ciągi komunikacyjne z Polski na Słowację są nadal przejezdne, ale na poddatrzańskich drogach wiatr połamał dziesiątki drzew. Najgorsza sytuacja panuje w powiatach Poprad i Kezmarok. Nieprzejezdna jest droga w okolicach Koszaroviec. Pełne są zbiorniki retencyjne. Zbiornik w miejscowości Domasza jest przepełniony, woda przecieka przez wały. Ze zbiornika Rużina wypuszcza się aż 180 metrów wody na sekundę, przepełniona jest również Zempińska Szirava.

bEiklDNj

Na wschodzie Słowacji woda zatopiła kilkadziesiąt miejscowości. Przerwane są wały, zalane drogi, zniszczone mosty. Ewakuowano dziesiątki ludzi. Dramatyczna sytuacja panuje w powiatach Rimavska Sobota, Velki Krtisz, Koszyce i Spiska Nova Ves. Wylewają coraz większe rzeki na południu i w srodkowej Słowacji : Bodrog, Hornad, Hnilec, Slana i Hron. Wiele dróg drugiej i trzeciej kategorii jest nieprzejezdnych. Z powodu zalanych torów nie kursuje wiele pociągów.

Deszcz na Słowacji nadal pada. Wieje też silny wiatr. Według meteorologów, sytuacja może poprawić się dopiero w połowie tygodnia.

bEiklDNK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)