Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
słowacja
18.03.2008 07:23

Słowacja podpisała memorandum w sprawie wiz do USA

Podobne memoranda podpisali przedstawiciele Węgier i Estonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Minister spraw wewnętrznych Słowacji podpisał w Waszyngtonie memoradnum w sprawie zniesienia wiz do USA. Podobne memoranda podpisali przedstawiciele Węgier i Estonii.

Szef słowackiego MSW uznał, że efekty wspólnej polityki wizowej Unii wobec Stanów Zjednoczonych są znikome a solidarność z innymi nowymi krajami Wspólnoty, ma swoje granice.

_ Słowacy nie chcą poddawać się poniżającym procedurom oczekiwania na wizy w amerykańskich konsulatach _ - powiedział Robert Kaliniak. Szef słowackiego MSW przyznał, że w staraniach o zniesienie wiz Słowacja idzie za przykładem Czech.

Na razie Słowacy przekraczają 10-procentowy limit zniesienia wiz zatwierdzony przez obie Izby Kongresu, ale mają nadzieję, że spełnią warunki jeszcze w tym roku. Robert Kaliniak zapewnił, że słowacki rząd nie pozwoli Amerykanom na szczegółowy dostęp do danych podróżnych.

_ Dane biograficzne i biometryczne nie wykroczą poza informacje o poszukiwanych terrorystach, skazanych za poważne przestępstwa _- zapewnił. _ Nie zamierzamy również ujawniać informacji bankowych _ - stwierdził szef słowackiego MSW.

Tagi: słowacja, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz