Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdroiwa
14.12.2008 08:05

Służba zdrowia kuleje. Promocja zdrowia coraz lepsza

Postępy dotyczą m.in. prewencji chorób układu krążenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

Polska odnosi coraz więcej sukcesów w zakresie promocji zdrowia. Można do nich zaliczyć m.in. leczenie alergii i różnego rodzaju uczuleń oraz prewencję chorób układu krążenia.

Lekarze uważają, że promocja zdrowia powinna być nie tylko zagadnieniem medycznym, lecz docierać również do miejsc pracy, szkół, przedszkoli oraz każdej polskiej rodziny.

Prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Marek Kulus mówi, że _ promocji zdrowia _ nie należy mylić z reklamą. Jego zdaniem, zdrowie trzeba stale wspierać poprzez wszelkie dostępne działania.

Profesor Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ocenia, że jednym z ważniejszych problemów w Polsce jest alergia.

Badania przeprowadzone przez jego zespół pokazują, że nawet 40 procent Polaków może cierpieć na różne rodzaje uczuleń. Dlatego ważne jest docieranie z przekazem o chorobie do jak największej liczby Polaków.

Wśród polskich sukcesów w zakresie promocji zdrowia profesorowie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wymieniają także program profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego - Polkard.

W Polsce obserwuje się spadek chorób układu krążenia. Jednak eksperci od zdrowia przekonują, że większość przypadków chorób serca, a także nowotworów można uniknąć, jeśli wyeliminuje się najważniejsze czynniki ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: służba zdroiwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz