Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Służby meteorologiczne ostrzegają

0
Podziel się:

      Służby meteorologiczne ogłosiły trzeci - najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego dla dorzecza górnej i środkowej Odry. W tym rejonie, w związku z prognozowanymi opadami deszczu, w ciągu najbliższej doby przewidywane są dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego. Jeżeli to nastąpi, to w Raciborzu-Miedonii stan wody może osiągnąć ok. 850-870 centymetrów.
      Powyżej stanu alarmowego, ale z tendencją opadania stany wody będą występować na Odrze od Brzegu Dolnego do Słubic i w ujściowym odcinku Bobru.
      Synoptycy ostrzegają, że przebywanie nad brzegami rzek może być niebezpieczne. Możliwe są podtopienia terenów nisko położonych.
      W województwie podlaskim obowiązuje drugi - w trójstopniowej skali - stopień zagrożenia. W związku z prognozowanymi opadami deszczu i burzami w zlewni Biebrzy oraz górnej i środkowej Narwi przewiduje się dalsze wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo powyżej stanów alarmowych.
      Na Mazowszu szczególnie trudna sytuacja będzie panowała na Orzycu w Makowie Mazowieckim, gdzie stan wody będzie się utrzymywał powyżej stanu alarmowego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił tam trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.
      Ten sam stopień zagrożenia ogłoszono też dla ujściowego odcinka Wisły w województwie pomorskim, poniżej Tczewa. Stany wody nadal będą się utrzymywać powyżej stanu alarmowego w Przegalinie i Gdańskiej Głowie i powyżej stanu ostrzegawczego (Gdańsk Świbno). Prognozuje się powolny spadek stanów wody.
      Według IMiGW przewidywana w ciągu najbliższej doby sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna na Zatoce Gdańskiej nie spowoduje znaczących utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza.
      Na Zalewie Szczecińskim obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia. W ciągu najbliższej doby poziomy wody będą się tam wahać w strefie stanów ostrzegawczych i strefie stanów alarmowych.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)