Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmieci pod szczególnym nadzorem

0
Podziel się
bEqttoHp

śmieci-Nowy Sącz-kontrole

W całej Polsce trwają kontrole sprawdzające, czy firmy wywożące odpady należycie wywiązują się ze swojego obowiązku. Do tej pory wiele przedsiębiorstw miało z tym problemy.
W Nowym Sączu urzędnicy już sprawdzili, czy nieczystości są prawidłowo zabierane. Ich kontrole polegały m.in. na wyjazdach w teren i pytaniu ludzi o opinię. Nie doszukaliśmy się poważniejszych nieprawidłowości - mówi Marek Kościsz z Wydziału Gospodarki Komunalnej Miasta. Podkreśla, że firmy wywiązują się ze swoich zobowiązań i odbierają odpady w terminie.
Teraz urzędnicy rozpoczęli sprawdzanie, czy mieszkańcy zgodnie z deklaracją segregują odpady. Mają w tym pomóc specjalne kody kreskowe naklejane na worki na śmieci. Kody będą odczytywane, a następnie porównywane z deklaracjami złożonymi przez mieszkańców - dodaje Marek Kościsz.
Sami sądeczanie w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przyznają, że segregacja śmieci nie stanowi dla nich problemu.
Mija ponad miesiąc od wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej. Zgodnie z jej przepisami od 1 lipca właścicielem śmieci jest gmina Jej obowiązkiem było rozpisanie przetargu na wywóz i utylizację odpadów.

IAR

bEqttoHS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)