Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smoleńsk - katastrofa - pielgrzymka - przygotowania

0
Podziel się

Władze Smoleńska zakończyły przygotowania do jutrzejszej wizyty rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia i towarzyszących im pierwszych dam Polski i Rosji. W oficjalnym komunikacie służby prasowe Kremla potwierdziły, że w Smoleńsku Annę Komorowską powita małżonka prezydenta Rosji Swietłana Miedwiediewa.

bEgfiEGJ

Przygotowania do pielgrzymki trwały od kilkunastu dni. Wyremontowano drogę dojazdową do miejsca, w którym rozbił się Tu-154M, i usypano nowe pobocza. Plac obok kamienia pamiątkowego, ustawionego w miejscu tragedii, został wyłożony kamienną kostką i zadaszony. "Drogę tam robią, płytki układają" - mówią mieszkańcy Smoleńska. "Dobra robota będziecie zadowoleni. Jak będziecie przyjeżdżać, będzie wam miło to zobaczyć i nam też".
Rzecznik prasowy gubernatora Smoleńska Andrej Jewsejenkow powiedział Polskiemu Radiu, że przygotowania do jutrzejszych uroczystości, z udziałem rodzin ofiar katastrofy i małżonki prezydenta Polski, zostały zakończone. Teraz funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa sprawdzają pod względem bezpieczeństwa wszystkie miejsca, w których przebywać będzie polska delegacja.

bEgfiEHm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)