Soczi - Holendrzy najlepsi w wyścigu na 500. Michel Mulder ze złotem

0

soczi - Igrzyska Olimpijskie 2014 - łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów

Reprezentanci Holandii zdobyli komplet medali w łyżwiarskim wyścigu sprinterskim (500 metrów), podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
Złoty medal zdobył Michel Mulder, który po pierwszym biegu osiągnął wynik 34.63 sek., w drugim 34.67 sek. a w sumie uzyskał rezultat 69.31 sek.
Drugie miejsce zajął Jan Smeekens, który w po dwóch przejazdach osiągnął 69.32 sek. i był wolniejszy od zwycięzcy o 0.01 sek. Brązowy medal powędrował w ręce brata bliźniaka Michela Muldera - Ronalda (69.46 sek.).

Artur Waś z łącznym czasem dwóch przejazdów 70.21 sek. zajął ostatecznie dzieąte miejsce.

Michel Mulder jest pierwszym od 20 lat Europejczykiem, który zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w konkurencji sprinterskiej.