Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Somalijscy piraci uwolnili chińskich marynarzy

0
Podziel się:

O uwolnieniu załogi informuje MSZ w Pekinie. Nie wspomina o 4 milinach dolarów okupu.

Somalijscy piraci uwolnili chińskich marynarzy
(PAP/EPA)

O uwolnieniu załogi informuje MSZ w Pekinie. Nie wspomina o okupie.

Piraci uwolnili załogę masowca _ De Xin Hai _ porwanego w połowie października tego roku. Agencja prasowa Xinhua, która przytacza wypowiedź rzeczniczki ministerstwa Jiang Yu nie wspomina jednak o zapłaceniu okupu, który według wcześniejszych informacji miał wynieść 4 miliony dolarów.

Pieniądze zostały zrzucone ze śmigłowca na pokład _ De Xin Hai _ w niedzielę. Chińskie MSZ podało, że załoga statku została uwolniona w poniedziałek rano czasu pekińskiego i przechodzi obecnie badania medyczne. _ De Xin Hai _ eskortowany jest przez jednostki chińskiej marynarki wojennej. 25 marynarzy ma powrócić do Chin.

Chiński masowiec przewożący ładunek węgla z RPA do Indii został uprowadzony 19 października w odległości 700 mil morskich od wybrzeży Somalii. Od ubiegłego roku akweny Zatoki Adeńskiej patrolują trzy jednostki marynarki wojennej Chin.

Chińskie władze chcą powołania szerokiej koalicji państw, które prowadziłyby skoordynowane działania mające na celu ochronę statków na wodach międzynarodowych Oceanu Indyjskiego przed atakami piratów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)