Notowania

sondaż
15.01.2011 09:24

SONDAŻ-Polskie Radio-beatyfikacja JP II

78 procent Polaków jest zainteresowanych bezpośrednim lub pośrednim uczestnictwem w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II. 16 procent deklaruje, że nie jest tym zainteresowana, a 6 procent nie ma w tej sprawie zdania. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według prezesa Instytutu Marcina Dumy z sondażu wynika, że znaczna część Polaków 1 maja będzie oglądała uroczystości w telewizji - tak deklaruje 43 i pół procent badanych. Spora część - 31 procent - zamierza uczestniczyć w uroczystościach kościelnych organizowanych w Polsce, a 3 i pół procent planuje wybrać się w tym czasie do Watykanu. 16 procent badanych nie interesują uroczystości beatyfikacyjne, a 6 procent nie umiało powiedzieć, czy będzie w nich uczestniczyć, czy też je śledzić.
Marcin Duma dodaje, że wyniki sondażu pokazują, iż wielu Polaków potraktuje beatyfikację Jana Pawła II jako przeżycie religijne. Do tej grupy zaliczył 31 procent badanych, którzy zadeklarowali udział w uroczystościach kościelnych organizowanych w Polsce. Wśród tych, którzy deklarują, że będą uroczystości śledzić w telewizji przeważa pogląd, iż będzie to chwila historyczna.
Sondaż przeprowadzono telefonicznie na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: sondaż, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz