Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż - policja i kierowcy - jazda po alkoholu - Akcja "Znicz"

0
Podziel się

Ponad 72 procent badanych przyznaje, że podczas akcji policyjnych, takich jak "Akcja Znicz", jeździ ostrożniej. Takie są wyniki badania Homo Homini dla Polskiego Radia. 18 procent badanych przyznało, że akcje policyjne nie mają wpływu na zachowanie się na drodze.

bEhLKeaJ

Komisarz Sławomir Czyżniak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji tłumaczy, że przypominanie o zasadach bezpiecznej jazdy musi przynosić pozytywne efekty, nawet jeśli chodzi o podstawowe reguły. "Trzeba przypominać, uświadamiać i mówić o rzeczach istotnych dla bezpieczeństwa ruchu drogowego" - podkreślił komisarz.
Na pytanie czy kiedykolwiek zdarzyło się Panu/Pani prowadzić samochód po spożyciu alkoholu, "tak" odpowiedziało 24 procent badanych, a "nie" ponad 76 procent. Z badania wynika także, że 96 procent badanych nie wsiadłoby do samochodu, który miałaby prowadzić osoba po spożyciu alkoholu. Ponad 3 procent badanych przyznało jednak, że nie zareagowałby, gdyby chodziło o osobę bliską. Komisarz Czyżniak podkreśla, że trzeba mieć świadomość, iż w takiej sytuacji bezczynność oznacza narażanie innych na niebezpieczeństwo.
67 procent badanych przyznało, że sporadycznie przekracza dozwoloną prędkość. Według sondażu często robi to 12 procent badanych, a przepisów drogowych nie łamie 16 procent. Sondaż przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej grupie 1090 osób w dniu 29 października 2010 roku. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhLKebm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)