Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sopot - drugi dzien - Rada UE - start

0
Podziel się

Sopot - drugi dzień - Rada UE - start

bDouspsl

Rozpoczął się drugi dzień obrad nieformalnego spotkania Rady Unii Europejskiej do spraw zdrowia. W Sopocie szefowie resortów zdrowia krajów Unii rozpoczną od dyskusji na temat śmiertelności spowodowanej nieodpowiednią dietą, brakiem aktywności fizycznej, nadużywaniem alkoholu i paleniem tytoniu.
Uczestnik obrad profesor Witold Zatoński podkreśla, że mieszkańcy Europy coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej. Brak aktywności fizycznej, nałogi i złe odżywianie w wielu krajach Unii powoduje przedwczesną śmierć pacjentów lub długotrwałe leczenie. Profesor radzi, by w całej Unii Europejskiej upowszechniano sprawdzone w niektórych krajach Wspólnoty wzorce zdrowego stylu życia.
Profesor Zatoński podkreśla, że bardzo zdrowa jest dieta śródziemnomorska i przekonuje, że wszędzie - nie tylko w basenie Morza Śródziemnego - można jeść dużo warzyw i owoców i taka dieta nie musi być droga.
Wśród poruszanych wczoraj tematów spotkania Rady Unii Europejskiej był problem dopalaczy, rozwój transplantologii i sprawa epidemii bakterii E.coli.

Informacyjna Agencja Radiowa

bDouspsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)