Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sopot - PO - Karnowski

0
Podziel się

Platforma Obywatelska nie wycofuje się z poparcia dla Jacka Karnowskiego w wyborach na prezydenta Sopotu, zadeklarował szef PO na Pomorzu Sławomir Nowak, zastrzegając jednak, że Karnowski nie będzie mógł używać Platformy Obywatelskiej jako nazwy komitetu, z którego startuje. Nowak dodał, że Karnowski nie będzie kandydatem PO w sensie "formalnym", tak jak zapowiedział premier Donald Tusk.

bEgfzjsl

Prezydent Sopotu dostał w poniedziałek poparcie sopockiego koła partii. Z 78 obecnych delegatów poparło go wówczas 66. Poseł Nowak podkreślił, że zarząd ugrupowania nie uchyli poniedziałkowej decyzji. Jak zaznaczył,. gdyby tak się stało, PO musiałaby wystawić własnego kandydata. Tymczasem Jacek Karnowski ma - jak podkreślił Sławomir Nowak - zaangażowanie i wsparcie struktur Platformy.
W piątek szef rządu mówił w Sygnałach Dnia, że ani Karnowski ani Zbigniew Chlebowski nie powinni działać publicznie w imieniu Platformy Obywatelskiej. Sławomir Nowak zastrzegł, że mimo tego, głosowałby na Karnowskiego gdyby był mieszkańcem Sopotu.
W Gdańsku obraduje dziś zarząd regionu pomorskiego Platformy Obywatelskiej, która rekomenduje listy kandydatów w wyborach samorządowych.

bEgfzjsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)