Notowania

dom
27.08.2009 15:41

Sopot: Jest zgoda na protest przed domem Donalda Tuska

Jest zgoda na organizację protestu przed domem premiera Donalda Tuska w Sopocie. Decyzję wydał prezydent tego miasta - Jacek Karnowski.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed domem szefa rządu chcą manifestować stoczniowcy.

Protest ma zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację stoczni - brak inwestora, który mógłby przywrócić produkcję w zakładach na Pomorzu.

Organizatorem pikiety jest wiceszef "Solidarności" w Stoczni Gdańsk - Karol Guzikiewicz. Związkowcy chcą postawić miasteczko namiotowe przed domem Donalda Tuska.

Na konferencji prasowej wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek przyznał, że mają jeszcze kilka wskazań dla związkowców. Przedstawiciele Sopotu liczą na to, że protestujący dotrzymają słowa i nie będą łamać prawa. Związkowcy mają między innymi przestrzegać ciszy nocnej i mają zakaz rozbijania namiotów na miejskich terenach, które znajdują się obok domu premiera.

Manifestacja ma się odbyć w dniach 28 - 30 sierpnia.

Rozpocznie się jutro o godzinie 16, a zakończy w niedzielę o godzinie 19. W proteście ma wziąć udział 50 osób. Obok nich będzie 10 osób porządkowych. Poza namiotami organizatorzy chcą też ustawić obok domu premiera przenośną toaletę.

Tagi: dom, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz