Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Społeczeństwo - rodziny - prawa ojca


Czytaj więcej w Money.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk o prowadzeniu biznesu: Wciąż są w Polsce mafie. Mafia na mafii mafią popędza
Mafie i komunizm - tak poprzednie lata w Polsce widzi ojciec Tadeusz Rydzyk. - Niech żyją firmy. Firmom życzę, żeby się nie zniechęcały. Jak rozmawiam z ludźmi to słyszę, że jest ciężko. Z komunizmu wychodzimy. Mafia na mafii i mafią popędza. Te mafie są w Polsce, także nie jest łatwo, ani ministrowi sprawiedliwości, ani wszystkim - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk podczas konferencji "Firmy rodzinne" w Toruniu.
Finanse ojca Tadeusza Rydzyka. Fundacje z Torunia nie ujawnią od kogo i na co dostały pieniądze
Fundacje ojca Tadeusza Rydzyka nie ujawnią, od kogo i na co dostawały pieniądze z budżetu państwa. Dlaczego? Bo prosząca o to organizacja pozarządowa ma "kontakty z zagranicznymi podmiotami'. Sieć Obywatelska Watchdog Polska nie wywiesza jednak białej flagi. - Dokumenty i tak ujrzą światło dzienne. Po wyroku sądu, ewentualnie kilku wyrokach, ale tak się na pewno stanie - mówi money.pl Katarzyna Batko-Tołuć, wiceprezes organizacji.
Podaruj pracownikom czas dla rodziny
Co roku kilkaset tysięcy pracowników kończy 15 maja wcześniej pracę i kilkaset firm w Polsce dzięki akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” Fundacji Humanites wysyła czytelny sygnał dla świata biznesu: inwestujemy w wartości rodzinne i relacje długoterminowe z naszymi pracownikami.
Rząd zapowiada walkę o prawa ojców w sądach rodzinnych. Dziecko powinno mieć dobre kontakty tak samo z matką, jak i z ojcem - uważa pełnomocnik rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.
Dlatego też administracja rządowa chce wpłynąć na zmianę mentalności sędziów w sądach rodzinnych. Teraz większość spraw rozwodowych czy o opiekę nad dzieckiem kończy się pozytywnie tylko dla matek. Tymczasem - jak przekonuje pełnomocnik ds. równego statusu kobiet i mężczyzn - prawa ojców to równocześnie prawa dzieci. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, prawa ojców to sprawa całej rodziny, która w naszym kraju jest bardzo ważną "komórką społeczną" - dodała podsekretarz stanu. Według Kozłowskiej-Rajewicz rodzice czasem się rozwodzą ale nie może na tym cierpieć dobro dziecka.
Pełnomocnik ds. równego statusu kobiet i mężczyzn spotkała się wczoraj z ojcami, którzy czują się pokrzywdzeni przez sądy. Ponad cztery godziny opowiadali o tym, jak są dyskryminowani w kwestiach dotyczących opieki nad dziećmi. Skarżyli się przede wszystkim na niesprawiedliwy podział tej opieki pomiędzy rodziców - ojcowie dostają najczęściej kilka dni w miesiącu, a czasem nawet kilka godzin tygodniowo.
Michał Fabisiak z konfederacji stowarzyszeń ojcowskich w Polsce "Dzielnytata.pl" w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową powiedział, że największą bolączką ojców jest właśnie "sądowa ignorancja". Fabisiak sam od lat walczy o prawo do częstszego spotykania się z własnymi dziećmi. Wszędzie napotyka ogromne problemy.
Środowisko ojców nie potrafi się pogodzić z tym, że sądy rodzinne "oszukują ich" i nie dają szansy udowodnić, że mogą być tak samo dobrym opiekunem dla dziecka, jak matka. Zaledwie 4 procent ojców wygrywa w sądzie i dostaje pełną opiekę nad pociechą.
Jednym z głównych postulatów, które od lat podnoszą organizacje ojcowskie, jest zapisanie w kodeksie rodzinnym tak zwanej opieki naprzemiennej w przypadku, gdy rodzice się rozwodzą. Według ojców taka forma opieki byłaby dla młodych ludzi optymalna.
Pozytywnie o postulacie środowiska ojców wypowiadał się kilka razy Rzecznik Praw Dziecka.

Informacyjna Agencja Radiowa
IAR