Srebrny medal Polaka w pływackich Mistrzostwach Świata

0

Konrad Czerniak na dystansie 100 metrów stylem motylkowym był prawie tak dobry jak Michael Phelps.

(EPA/KIM LUDBROOK/ PAP/EPA.)

Konrad Czerniak zdobył srebrny medal w wyścigu na 100 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata rozgrywanych w Szanghaju.

Zawodnik Wisły Puławy czasem 51,15 sekundy poprawił własny rekord Polski ustanowiony w półfinale.

Ryszard Kowalczyk - pierwszy trener i wychowawca Czerniaka jest pełen uznania dla swojego byłego podopiecznego.

POSŁUCHAJ TRENERA KOWALCZYKA:

Konrad Czerniak trenuje w Hiszpanii pod kierunkiem Bartosza Kizierowskiego. Jego pierwszy szkoleniowiec uważa, że to właśnie wyjazd do tego kraju zaowocował medalem mistrzostw świata.

POSŁUCHAJ RYSZARDA KOWALCZYKA:

Już przed rokiem Czerniak zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Europy - także na 100 m motylkiem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t110670.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sopot;chce;mistrzostw;politycy;pomoga,63,0,841791.html) Sopot chce mistrzostw. Politycy pomogą Prezydent miasta Jacek Karnowski może liczyć na wsparcie Janusza Lewandowskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t91096.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zimowa;olimpiada;2018;w;korei;poludniowej,7,0,867079.html) Zimowa Olimpiada 2018 w Korei Płd. Południowokoreańskie miasto Pyeongchang zostało wybrane gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Decyzję ogłosił prezes MKOL Jacques Rogge podczas obrad Komitetu w Durbanie.