Notowania

stadion
03.02.2012 11:23

Stadion Narodowy zamknięty na Superpuchar Polski

Jest zaprojektowany według standardów UEFA, a te zasieków i ogrodzeń nie przewidują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Warszawski ratusz nie wydał zgody na organizację meczu o piłkarski Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym. Spotkanie między Legią Warszawa a Wisłą Kraków miało się odbyć 11 lutego.

Wcześniej negatywną opinię o organizacji meczu wydały policja, straż pożarna i sanepid. Wątpliwości dotyczyły między innymi kwestii bezpieczeństwa obiektu, bo mecz o superpuchar jest spotkaniem podwyższonego ryzyka. Organizator może się jeszcze odwołać od decyzji ratusza i starać o pozwolenie. Do przyszłego piątku.

Kibice Legii Warszawa i Wisły Kraków, których kluby mają zagrać ze sobą 11 lutego, są zwaśnieni. Tymczasem stadion jest zaprojektowany według standardów UEFA. Tam zasieków i ogrodzeń się nie przewiduje, dlatego też wątpliwości policji. _ - Potrzebna jest przede wszystkim separacja kibiców, zwiększenie służb porządkowych i ochroniarskich na samym stadionie - _ mówi szefowa biura bezpieczeństwa miasta Ewa Gawor. Koszt stadionu to miliard pięćset sześćdziesiąt milionów złotych.

Czytaj o budowie stadionów w Money.pl
Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym Wielka uroczystość otwarcia obiektu oraz mecz z Portugalią, stanęły pod znakiem zapytania.
Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym Strażacy twierdzą, że nie mogą wydać zgody na przeprowadzenie na warszawskim stadionie, wielkiej imprezy z okazji otwarcia.
Jeśli im odmówisz, zapłacisz 2 tysiące zł kary Służby stadionowe mają prawo przeszukać twoje kieszenie i cię wylegitymować. Musisz wykonywać ich polecenia.
Tagi: stadion, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz