Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
18.01.2009 16:30

Stan Vaclava Havla nadal poważny

Życiu byłego prezydenta Czech nie zagraża niebezpieczeństwo - zapewniają lekarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Stan zdrowia byłego prezydenta Czech Vaclava Havla jest nadal poważny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prezydent jest od poniedziałku w jednym z praskich szpitali.

Martin Holcat szef rady lekarskiej oznajmił, że stan zdrowia Vaclava Havla poprawia się bardzo powoli. _ - Jest nadal poważny, ale nie krytyczny _ - powiedział Holcat. - _ Prezydent jest przytomny, oddycha za pomocą maski tlenowej, leży na Oddziale Intensywnej Terapii i przechodzi kurację antybiotykową _ - oświadczył szef rady lekarskiej.

Vaclav Havel trafil do szpitala z powodu problemów z połykaniem. Przeszedł operację wycięcia wrzodu tchawicy, który powstał w miejscu, gdzie przed kilku laty przeprowadzono zabieg tracheotomii. Pooperacyjne nagromadzenie śluzu i krwi z powodu operacji zablokowało jednak dolny płat prawego płuca.

W 1996 roku prezydentowi Havlowi usunięto wraz ze środkowym płatem prawego płuca nowotwór złośliwy. Od tego czasu Havel ma problemy z oddychaniem i skłonności do zapadania na choroby górnych dróg oddechowych.

Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz