Notowania

wiadomości
12.12.2011 14:27

Stan wojenny - 586 dni - IPN - wystawa

W osiemnastu miastach równocześnie będzie można obejrzeć wystawę "586 dni stanu wojennego". Przygotowana przez IPN ekspozycja ma charakter plenerowy. Zostanie pokazana na centralnych placach miast, między innymi w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Toruniu. W Warszawie - przed Zamkiem Królewskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej na konferencji prasowej przypomniał, że jutro mija już 30 lat od ogłoszenia stanu wojennego i wielu młodych Polaków nie może pamiętać tamtych wydarzeń. Są zdani na relacje osób starszych, wydawnictwa historyczne i wstawy. Jesteśmy winni pamięć bohaterom tamtych lat - powiedział Łukasz Kamiński.
"Naszą myśl kierujemy przede wszystkim ku tym, którzy wówczas znaleźli w sobie siłę i odwagę, by się stanowi wojennemu przeciwstawić. Bo to im zawdzięczamy, że żyjemy w wolnym i niepodległym kraju" - mówił prezes Instytutu Pamięci Narodowej i podkreślił, że byli wśród nich tacy, którzy oddali życie.
Inauguracja ekspozycji "586 dni stanu wojennego" odbędzie się jutro /13 grudnia o godzinie 18:00./ na Placu Zamkowym w Warszawie.
IPN zaprasza jutro także do Lublina. Wczesnym popołudniem /13 grudnia o 13:30/ na Placu Litewskim zostanie otwarta wystawa poświęcona reakcjom polskiej emigracji i świata na wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. Jej tytuł to "Wasza Solidarność, nasza wolność".

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz