Notowania

komorowski
16.04.2010 18:46

Stanisław Jerzy Komorowski został pochowany

Podziel się
Dodaj komentarz
   Na warszawskich Powązkach pochowano wiceministra obrony narodowej Stanisława Jerzego Komorowskiego. Jest jedną z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pogrzeb odbył się z wojskowymi honorami.
   Minister Bogdan Klich, żegnając Go, wskazywał na wybitny talent dyplomatyczny Stanisława Komorowskiego i jego pracowitość jako urzędnika. Przypomniał, że to właśnie wiceminister aktywnie uczestniczył w rozmowach z Amerykanami, dotyczących bezpieczeństwa Polski. "Staszku, dobry wierny druhu, opuściłeś nas i tego nie da się ukryć. Ale tylko Ty w tej chwili wiesz, ile w nas bólu, ile cierpienia, jak bardzo zaciskamy zęby. Dużo pustki po Tobie. Próbujemy ją wypełnić" - mówił Bogdan Klich.
   Wcześniej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiono Mszę św. w intencji Stanisława Komorowskiehgo. W homilii ksiądz Sławomir Żarski powiedział, że pod Smoleńskiem zginął "kwiat życia politycznego" i "kwiat wojska polskiego". Wśród nich był minister Komorowski - człowiek dobry, pracowity i bez granic oddany sprawom Polski.
   Ksiądz Żarski przypomniał, że to dzięki ś.p. Stanisławowi Komorowskiemu Polska podpisała umowę ze stroną amerykańską, która określa stacjonowanie amerykańskich wojsk w naszym kraju. To dokument, który podnosi nasze bezpieczeństwo - zaznaczył ksiądz Żarski.
  Stanisław Jerzy Komorowski był politykiem i dyplomatą, od 2007 roku

podsekretarzem stanu w ministerstwie obrony narodowej. Urodził się 18 grudnia 1953 roku. Z wykształcenia był fizykiem, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. W 1985 uzyskał stopień doktora nauk fizycznych. W latach 1978-1990 był pracownikiem naukowym Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk.
W 1991 roku zajmował stanowisko kierownika wydziału i dyrektora biura kadr ministerstwa spraw zagranicznych. W latach 1994-1998 pełnił funkcję ambasadora Polski w Hadze a od 1999 do 2004 roku - ambasadora Polski w Londynie.
Od 2005 do 2006 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych. 26 listopada 2007 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie obrony narodowej.

Tagi: komorowski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz