Notowania

polska
18.09.2010 14:17

Sto milionów złotych na pomoc dla biednych krajów

Najchętniej wspomagamy projekty pomocowe na Ukrainie i Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

*Sto milionów złotych przeznaczy w tym roku resort spraw zagranicznych na pomoc dla najuboższych krajów świata. To o 17 milionów mniej, niż rok temu. *

Taki wynik przynosi najnowszy raport _ Polska współpraca na rzecz rozwoju 2009 _. Wiceminister spraw zagranicznych Henryk Litwin tłumaczy, że powodem zmniejszenia sumy na pomoc jest światowy kryzys gospodarczy.

ZOBACZ TAKŻE:
Polska pomaga Haiti
Podkreślił, że naszym priorytetem są kraje Partnerstwa Wschodniego. Na szczególną uwagę - powiedział - zasługują nasi najbliżsi sąsiedzi: Ukraina i Białoruś.
Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej Marek Ziółkowski dodaje, że poza Ukrainą i Białorusią w ramach Partnerstwa Wschodniego pomagamy też Gruzji i Mołdowie. W sumie zrealizowano blisko 160 projektów - podkreślił.

ZOBACZ TAKŻE:
Tusk o Afganistanie: Trzeba wypracować plan wyjścia.
Najwięcej, bo 35 milionów złotych przeznaczono na projekty w Afganistanie. Barbara Szymanowska doradca do spraw współpracy rozwojowej przy Dowódcy Polskich Sił Zadaniowych w Ghazni, wyjaśniła, że pieniądze dostają Zespoły Odbudowy Prowincji. Dodała, że w ubiegłym roku w Afganistanie zrealizowano 34 projekty, głównie z zakresu odbudowy infrastruktury oraz poprawiające warunki życia ludzi.

Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz