Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sto milionów złotych na pomoc dla biednych krajów

0
Podziel się

Najchętniej wspomagamy projekty pomocowe na Ukrainie i Białorusi.

Sto milionów złotych na pomoc dla biednych krajów
(isafmedia/CC/Flickr)
bEgmShSd

Sto milionów złotych przeznaczy w tym roku resort spraw zagranicznych na pomoc dla najuboższych krajów świata. To o 17 milionów mniej, niż rok temu.

Taki wynik przynosi najnowszy raport _ Polska współpraca na rzecz rozwoju 2009 _. Wiceminister spraw zagranicznych Henryk Litwin tłumaczy, że powodem zmniejszenia sumy na pomoc jest światowy kryzys gospodarczy.

ZOBACZ TAKŻE:
Polska pomaga Haiti
Podkreślił, że naszym priorytetem są kraje Partnerstwa Wschodniego. Na szczególną uwagę - powiedział - zasługują nasi najbliżsi sąsiedzi: Ukraina i Białoruś.
Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej Marek Ziółkowski dodaje, że poza Ukrainą i Białorusią w ramach Partnerstwa Wschodniego pomagamy też Gruzji i Mołdowie. W sumie zrealizowano blisko 160 projektów - podkreślił.

bEgmShSf

ZOBACZ TAKŻE:
Tusk o Afganistanie: Trzeba wypracować plan wyjścia.
Najwięcej, bo 35 milionów złotych przeznaczono na projekty w Afganistanie. Barbara Szymanowska doradca do spraw współpracy rozwojowej przy Dowódcy Polskich Sił Zadaniowych w Ghazni, wyjaśniła, że pieniądze dostają Zespoły Odbudowy Prowincji. Dodała, że w ubiegłym roku w Afganistanie zrealizowano 34 projekty, głównie z zakresu odbudowy infrastruktury oraz poprawiające warunki życia ludzi.

bEgmShSG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)