Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
putin
11.10.2010 11:38

Sto tysięcy kandydatów. Rosjanie wybrali "Jedną Rosję"

W 77 regionach kraju obywatele oddawali głosy w wyborach różnego szczebla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VladimirCetinski/iStockphotot)

*W Rosji dobiega końca podliczanie głosów oddanych we wczorajszych wyborach lokalnych. *

W 77 regionach kraju obywatele oddawali głosy w wyborach różnego szczebla - od merów miast po deputowanych dum obwodowych. Już teraz wiadomo, że były to wybory rekordowe pod wieloma względami.

Do obsadzenia Rosjanie mieli blisko osiem tysięcy urzędów. Starało się o nie ponad sto tysięcy kandydatów. Uprawionych do głosowania było trzydzieści milionów obywateli, a frekwencja wyniosła prawie pięćdziesiąt procent.

Najwięcej głosów zdobyli kandydaci Jedynej Rosji. Jednak inaczej niż w czasie poprzednich wyborów - ogromnym powodzeniem cieszyli się członkowie partii, które nie mają swoich reprezentantów w parlamencie. Władimir Czurow z Centralnej Komisji Wyborczej zwrócił uwagę, że różnica jest przytłaczająca.

O ile w marcu 2010 roku trzy partie nieobecne w parlamencie zdobyły w sumie w regionalnych wyborach dwadzieścia siedem mandatów, to teraz według wstępnych danych otrzymają one co najmniej 167 mandatów.

Wybory były również nowocześnijesze niż poprzednie. W wielu miejscach zamontowano urny, które automatycznie podliczają oddane głosy.

Pojawiły się też elektroniczne terminale, gdzie głosy zamiast na karcie, oddawało się na dotykowym ekranie. Przebieg wyborów był cały czas transmitowany w internecie dzięki kamerom umieszczonym we wszystkich punktach wyborczych.

Czytaj w Money.pl

Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz