Notowania

zamach
22.07.2009 15:41

Strafa Gazy: Zamach podczas wesela

Ponad 60 Palestyńczyków zostało rannych w wybuchu w Khan Yunis w Strefie Gazy. Bomba eksplodowała na weselu rodziny byłego szefa sił bezpieczeństwa Muhammada Dahlana. On sam nie uczestniczył w przyjęciu. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Ładunek wybuchł pod podestem, na którym stała para młoda, a wokół niej większość gości. Ponad 60 rannych przewieziono do dwóch szpitali. Większość odniosła poważne obrażenia.

Wujek pana młodego Muhammad Dahlan był szefem sił bezpieczeństwa, kiedy Strefą Gazy rządził Fatah prezydenta Mahmuda Abbasa. Tuż przed przejęciem kontroli przez Hamas wyjechał na Zachodni Brzeg. Hamas oskarża go między innymi o próbę przeprowadzenia trzy lata temu zamachu na byłego premiera Ismaila Haniję. Z kolei Muhammad Dahlan oskarżył Hamas o atak podczas wesela.

Ta radykalna organizacja zaprzeczyła, jakoby miała coś wspólnego z zamachem. Poinformowała, że podejrzani o jego przeprowadzenie zostali zatrzymani. Za rządów Hamasu w Strefie Gazy wysadzono w powietrze wiele kafejek internetowych i salonów fryzjerskich. Motywy zamachów nie są znane.

Tagi: zamach, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz