Notowania

anglia
24.04.2008 09:50

Strajk brytyjskich nauczycieli

Największy od 20 lat protest spowoduje paraliż 8 tysięcy szkół w Anglii i Walii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

*Wskutek strajku nauczycieli zamkniętych lub częściowo zamkniętych będzie co najmniej 8 tysięcy szkół w Anglii i Walii. Jest to pierwsza od ponad 20 lat tak poważna akcja protestacyjna brytyjskich pedagogów. *
Jednodniowy strajk ostrzegawczy ogłosił związek zawodowy nauczycieli, kiedy zakończyły się fiaskiem rokowania płacowe z rządem. Związkowcy zapowiadają, że dzisiejszy strajk to początek ich kampanii protestacyjnej. Ich zdaniem oferowana przez rząd podwyżka płac poniżej poziomu inflacji jest absolutnie nie do przyjęcia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ 27 maja nie będzie lekcji ]( http://news.money.pl/artykul/27;maja;nie;bedzie;lekcji,200,0,334280.html )
* [ Litwa: Bezterminowy strajk nauczycieli ]( http://news.money.pl/artykul/litwa;bezterminowy;strajk;nauczycieli,153,0,325529.html )

Nauczyciele domagali się w rokowaniach ponad 4 procentowej podwyżki a rząd był gotów przyznać niecałe 2,5 procent, argumentując, że większa podwyżka zapoczątkuje spiralę inflacji.

Strajk nauczycieli nie jest dzisiaj jedynym protestem pracowników sektora budżetowego. Z tych samych powodów co nauczyciele strajkują pracownicy administracji państwowej między innymi w resortach spraw wewnętrznych, opieki społecznej, transportu oraz w różnych agencjach rządowych.

Tagi: anglia, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz