Notowania

wiadomości
18.01.2012 11:54

Strasburg-PE-priorytety duńskiej prezydencji

Dyscyplina budżetowa, wzrost zatrudnienia, wspieranie "zielonej Europy" i zapewnienie bezpieczeństwa - to główne priorytety półrocznego przewodnictwa Danii w Unii Europejskiej. Przestawiła je w Parlamencie Europejskim premier Danii Helle Thorning-Schmidt.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szefowa rządu w Kopenhadze podkreśliła, że obecny trudny okres kryzysu, będzie sprawdzianem dla całej Unii, jej solidarności i możliwości współpracy. A właśnie solidarność jest, zdaniem Helle Thorning-Schmidt, sprawą kluczową dla osiągnięcia sukcesu i przywrócenia zaufania społecznego. Podkreśliła, że obecnie potrzeba Wspólnty faktycznie zjednoczonej. Dania, jak powiedziała, uczyni wszystko, by doprowadzić do ożywienia gospodarczego, wprowadzenia Europy na ścieżkę stałego wzrostu oraz stworzenia nowych miejsc pracy we Wspólnocie.
Kopenhaga położy też nacisk na konsekwentne wdrażanie nowych zasad dyscypliny finansów publicznych i procedury kontroli budżetów. Helle Thorning -Schmidt zapowiedziała, że jej kraj szczególnie będzie wspierał wszelkie inwestycje w zieloną ekologiczną Europę. W sektorze tym pracuje w Unii już 20 milionów obywateli. Dania chce też sprawić, by Wspólnota i zachodzące w niej zmiany były lepiej słyszane i odbierane na świecie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz