Notowania

media
08.10.2009 16:03

Strasburg: na mediach i dziennikarzach spoczywa szczególna odpowiedzialność

Na mediach i dziennikarzach spoczywa szczególna odpowiedzialność w walce z wszelkimi przejawami dyskryminacji - ta myśl przyświeca organizatorom trzeciej międzynarodowej Konferencji Dziennikarstwa i Informacji. Konferencja obraduje w siedzibie Rady Europy w Strasburgu, pod hasłem "Mów otwarcie o dyskryminacji".

Podziel się
Dodaj komentarz

W czterodniowej konferencji uczestniczy ponad trzystu dziennikarzy, wydawców, pracowników związków i organizacji dziennikarskich, wykładowców i studentów wydziałów dziennikarstwa. W programie przewidziano 30 debat problemowych prowadzonych w grupach roboczych. Debaty dotyczą między innymi sposobów promowania kultury tolerancji i wzajemnego zrozumienia, a także metod docierania do społeczeństwa, informowania i kształtowania opinii publicznej. Poruszane są również tematy ściśle związane z profesją i warsztatem, dotyczące wolności prasy, związków dziennikarskich i ochrony zawodu.

Jednym z głównych celów konferencji jest propagowanie zasad oraz praktycznych rozwiązań, które mogą pomóc w ulepszaniu standardów obowiązujących w mediach.

Tagi: media, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz