Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
10.08.2013 19:33

Strzały w Xinjiangu przed meczetem

W pacyfikacji protestów wzięło udział 500 funkcjonariuszy chińskich służb bezpieczeństwa - zginęło trzech Ujgurów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Co najmniej trzech Ujgurów zostało zastrzelonych, a 20 odniosło rany w starciach z policją, do których doszło w Kaszgaru.

Do zdarzenia doszło w wigilię muzułmańskiego święta Eid al-Fitr kończącego okres ramadanu. Pod meczet w mieście Aikol przyjechała policja.

Według relacji świadków zamierzano aresztować 4 Ujgurów pod zarzutem prowadzenia nielegalnej działalności religijnej. W tym czasie w meczecie przebywało około 600 osób. Po zakończeniu modlitw doszło do starć z policją.

W pacyfikacji protestów wzięło udział 500 funkcjonariuszy chińskich służb bezpieczeństwa - informuje, powołując się na świadków, Radio Wolna Azja. Protestujący obrzucali policję cegłami i kamieniami. Policja otworzyła ogień. Po zamieszkach aresztowano około 100 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy wyburzają stary Kanton Koparki i buldożery zrównują z ziemią jedno z ostatnich tradycyjnych kantońskich osiedli.
Bunt w Chinach. Tysiące uczniów na ulicach Uczestnicy demonstracji żądali wolności i powrotu do Tybetu ich religijnego przywódcy dalajlamy.
Zapłacą za rzucanie jajami i cegłami? Demonstracje zaczęły się po decyzji rządu Japonii o wykupieniu z rąk prywatnych wysp na Morzu Wschodniochińskim.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz