Notowania

wiadomości
31.05.2011 15:14

Stypendia studenckie

Mniej pieniędzy na stypendia naukowe, więcej na socjalne. Suma pieniędzy przekazana na pomoc studentom, będzie jednak w przyszłym roku taka sama jak w obecnym. Wiceminister nauki profesor Zbigniew Marciniak powiedział Polskiemu Radiu, że wraz z reformą szkolnictwa wyższego zmienia się też system przyznawania stypendiów. Dzięki temu, blisko o 50 tysięcy studentów więcej otrzyma pomoc socjalną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Marciniak zwraca uwagę, że podniesiono też limit zarobków jakie muszą wynosić na członka rodziny aby takie świadczenie otrzymywać - z maksimum 602 złotych na osobę do 782 złotych na osobę. Stypendium rektorskie otrzymywać będzie 10 procent najlepszych studentów. Na to stypendium mogą liczyć też osoby uzdolnione sportowo i artystycznie.
Studenci pytani przez reportera Polskiego Radia, nie mają jednego stanowiska w tej sprawie. Jedni uważają, że szkoła powinna działać niczym przedsiębiorstwo, w którym nagradza się wyróżniających się pracowników. Z drugiej strony dostrzegają potrzebę pomocy kolegom, którzy z nie swojej winy znajdują się w gorszej sytuacji finansowej.
Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od przyszłego roku akademickiego.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz